Hamamböceği Yumurtası Nasıl Olur?

hamamböceği yumurtası nasıl olur

Dişi hamamböcekleri yumurtalık olarak bilinen yumurta kılıfları üretirler. Yumurtalıklar birçok yumurta içerir ve dereceli olarak güçlü ve koruyucu kılıfa dönüşen protein materyalleri ile sarılıdır. Bazı hamamböceği türleri yumurta kılıfını düşürürken bazı türleri yumurtalar çatlayana kadar taşırlar.

Amerikan hamamböceğinin yumurtalığı kahverengidir ve ortalama 8 mm uzunluğundadır. Bir dişi hamamböceği yaşamı boyunca 6-90 adet yumurtalık üretebilirler. Dişi amerikan hamamböceği birkaç saat ila birkaç gün gizli ve güvenli bir kılıfta taşıyabilirler. Amerikan hamamböceği yumurtalığı ortalama 15 embriyo içerir. Olgunlaşmış hamamböcekleri yumurtalıktan yumurtaları 24-38 gün içinde bırakırlar.

Kahverengi çizgili hamamböceklerinin yumurtalıkları açık kırmızımsı kahverengidir ve ortalama 5 m uzunluğundadır. Bu türlerin dişileri yaşamları boyunca 20 kılıfa kadar üretirler ve her kılıf 10-18 embriyo ihtiva eder. Kahverengi çizgili larvalar karın bölgelerinde iki sarı çizgiden anlaşılabilirler. Larvalar 3-6 hafta içinde tamamen gelişimlerini tamamlarlar.

Oryantel hamamböcekleri 8-10 mm uzunluğunda koyu kırmızımsı kahverengi yumurtalık üretirler. Her bir yumurtalık ortalama 16 yumurta içerir. Dişileri yaşamları boyunca 1-18 yumurta kılıfı üretirler. Larvalar çevre koşullarına bağlı olarak tipik olarak 600 günde erişkinliğe ulaşırlar.

Alman hamamböceklerinin yumurtalıkları 6-9 mm den daha kısa ve kahverengidir. Dişi alman hamamböcekleri yumurtaları çatlayana kadar taşırlar. Bir yumurtalık 50 yumurta içerebilir. Yumurtadan erişkinliğe gelene kadar ortalama 103 gün geçer. Çok kısa süre içinde çok sayıda yumurta ürettikleri için popülasyonları hızlı bir şekilde artar.

Diğer Yazılar

RANDEVU OLUŞTUR

Tuğsan
İlaçlama

İlaçlama ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için bizi arayabilirsiniz

İletişim