Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği bursa

Evlerimizde sık görülen bözek türlerinden biriside kalorifer böcekleridir. Malesef kalorifer böcekleri evlerimizin içerisinde çok sıklıkla görülen ve hızla üreyen yaygın bir böcek grubudur. Kalorifer böceği ilaçlama en çok yardıma ihtiyacı olan bir konudur.

Kalorifer böceği Göğüs bölgelerinde yer alan koyu bantlar sayesinde ise diğer hamam böceği türlerinden bir bakışta bu haşereleri rahatlıkla ayırabiliriz. Kalorifer böcekleri on-on iki milimetre arasında büyüklüğe sahiptir ve üreme esnasında evlerimiz içerisinde belirli bölgelere içerisinde yumurtalar bulunan ve kimyasal ilaçlara karşı oldukça dayanıklı kapsüller bırakırlar.
Bu kapsüllerin ortalama olarak yirmi bir günlük bir zaman zarfı içerisinde açılırlar ve her bir kalorifer böceği kapsülü içerisinde ise ortalama olarak 30 adet ile 40 adet arası kalorifer böceği yumurtası yer almaktadır. Kalorifer böceği haşeresine karşı ev ilaçlama yapacak olan personel bu haşerenin anatomisi ve de üreme alanları hakkında yeterli bilgi birikimine ve de ekipmana sahip olmalı uygulama, profesyonel olarak yapılmalıdır. Bu haşerelerin sıklıkla kalorifer petekleri çevresinde görülmeleri onların halk arasında kalorifer böceği olarak anılmasına sebep olmuştur.
Kalorifer böceklerinin baş kısımlarında bu haşerelerin gitmeleri gereken ve de yiyeceklerin yerini çok hızlı bir şekilde bulabilmelerini sağlayan özel antenler bulunmaktadır. Ayrıca bu haşerelerin bacaklarının vantuzlu özel bir yapıya sahip olmaları ise onların tavan, duvar ve de her türlü düz yüzeyler üzerin de onların çok rahatlıkla hareket edebilirini sağlar. Kalorifer böceği evlerimiz içerisinde bizler tarafından tüketilmiş olan tüm gıdalarımdan arda kalan artıkla beslenirler. İnsanların bulunduğu her türlü alanlarda bu canlıları görmek mümkündür. Kalorifer böceklerinin vücutları soğuğa ve de çok yüksek ısıya rahatlıkla dayanabilecek özel bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kalorifer böceği haşeresine karşı ev ilaçlama esnasında profesyonel uygulama yapılması oldukça önemlidir.
Kalorifer böceği bir gece içerisinde ortalama beş kilometre yol kat edebilmektedir.

Mesafenin uzunluğunu dikkate alacak olur isek sadece bir gece içerisinde tüm binayı baştan aşağı komple taradıklarını çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu haşereler evlerimiz içerisinde tüm alanlarda rahatlıkla görülmekle beraber üremek ve de çoğalmak için genel olarak mutfak ve banyo kısımlarını tercih ederler. Genellikle gece saatlerinde hareketlidirler.


Kalorifer böcekleri gelişmiş algılama duyusuna sahiptir. Bu sayede hane halkı ile misafirleri birbirinden çok rahatlıkla ayırt ederler ve öleceklerini hissettikleri anda içerisinde kalorifer böceği yumurtaları bulunan kapsüller bırakırlar. Tüm yaşam süreleri boyunca genellikle üç ya da dört kez kabuk değiştirirler ve daha canlı, dinç bir görüntüye sahip olurlar. 

Diğer Yazılar

RANDEVU OLUŞTUR

Tuğsan
İlaçlama

İlaçlama ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için bizi arayabilirsiniz

İletişim